Kommenteeri

Kas panustada nüüd või aastaringselt?

Hetk, mil hakkasin antud postitust kirjutama, oli jõululaupäevani 32 päeva, üheksa tundi ja 30 minutit aega. Tundub tõesti, et jaanipäev läbi, siis kohe ongi juba jõuluootus kätte jõudnud.


Üks tore ettevõtmine noore naise poolt, pisikese lapse kõrvalt, tekitas minus positiivse tunde. Nimelt otsutas ta koguda info Eesti hooldekodude kohta ning koondada kokku kaarditegijad/materjalidega toetajad jt. , et saata kõigile sealsetes asutustes viibijatele, seal hulgas töötajatele, ise meisterdatud ja kirjutatud jõulukaardid. Pikemalt mõtlemata panin ka end kirja. Antud sihtgrupp on koroona tõttu veelgi enam eraldatuses, samuti nende eest hoolitsev personal.

 

Seejärel jõudis mõttelõng järjega üleüldisele heategevusele. Eesti rahvas on tuntud oma helduse poolest eriti jõulu siginas-saginas. Kogutakse abivajajatele suuri summasid heategevuslike saadete läbi, paljud kontserdid annavad piletitulust teatud protsendi ülla eesmärgi nimel vajalikku paikka, kaubanduskeskustes on Lastehaigla fondi tutvustavad toredad noored, lastekülas kasvavate laste ja noorte toetusvõimalustest räägitakse ja palju muudki. Üks asi, mida mina olen julgelt üle kümne aasta teinud, kui jõulud lähenema hakanud, on loomaaia erinevate projektide toetamine. Küll ma olin õnnelik, kui jääkarud said lõpuks mõnusama paiga endale – teadsin, et mu pisukesed toetused lõpuks täitsid üllast eesmärki.

 

Mind on saatnud maast madalast tõekspidamine „Tee teistele seda, mida tahad, et Sulle tehakse.“ Külgetõmbeseadus. Uskuda või mitte, igaühe enda vaba voli.  Ent mõeldes nii oma käitumismustrile kui ka paljude kaaskodanike, siis tundub, et me aktiviseerume ikkagi aasta viimasel kuul, mõtleme endast nõrgematele ja vähemaga hakkama saajatele. Tunneme tänulikkust, kuhu oma eludega jõudnud oleme. Tegelikkuses on selliseid abivajajaid või toetust igati ära teeninud projekte  a a s t a r i n g s e l t.  Kindlasti on ka neid palju, kes pidevalt on kursis kõigega ja toetavad ning korraldavad abi jõudmist selle vajajateni. Malverk oma teenuse pakkumise loomuse poolest on samuti ilmselt rohkem kursis kitsaskohtadega, kuid suurem energia ja soov midagi oma vabast ajast ära korraldada tekib endiselt aasta kaheteistkümnendal kuul.

 

Lõpuks jõudsingi ühe selge mõtte sõnastuseni: lubadus iseendale (kõlab kangesti uusaasta lubaduse moodi) on leida iga kuu mingi ettevõtmine, kuhu panustada nõu, jõu või mingi muu vajatud viisiga, et positiivses suunas liikuv muutus, mis kellegi jaoks võib olla suure tähendusega, saaks toetatud.


Lisa kommentaar

Email again: